Solná jeskyně - LEDEN

  • Školka Pastelka
  • MŠ a DS

POBYT V SOLNÉ JESKYNI

Návštěva mikroklimatické solné jeskyně v Jičíně v Lipové aleji

Začínáme 22. ledna

každé úterý

od 22. ledna do 26. března

-        9, 45h odjezd autobusem od školky do solné jeskyně

-        10h - 10,45h pobyt v solné jeskyni (děti při pobytu v solné jeskyni mohou relaxovat na lehátkách, poslech pohádky, hrát si v soli, k dispozici mají hračky, 10min relaxační cvičení)

-        11h návrat do školky

Vstup do solné jeskyně celkem 400 Kč

40 Kč /1 vstup

MOŽNOST proplacení solné jeskyně zdravotní pojišťovnou (informujte se u své pojišťovny), doklad o pobytu v solné jeskyni se bude vydávat na konci kurzu.

Doprava celkem 400 Kč

40 Kč /1 jízda

Celkem tedy 800 Kč - 10 pobytů + doprava

Jednotlivé vstupné + doprava 80 Kč/dítě

PLATBY, prosíme, nejdéle v daný den předat paní učitelce, popřípadě je možné zaplacení celého kurzu dopředu 800 Kč - na konci bude provedeno celkové vyúčtování.

 

Co s sebou potřebuji: náhradní ponožky (dle požadavků solné jeskyně bílé ponožky nebo světlé barvy) PODEPSANÉ!!!!

 

SOLNÁ JESKYNĚ je nejnovějším originálním způsobem využití kamenné soli a soli z Mrtvého moře pro účely rehabilitace, rekondice, prevence a ochrany zdraví. Pobyt v solné jeskyni přispívá k zlepšení zdravotních problémů při onemocněních, jako jsou ekzémy, lupenka, alergie, astma, bronchitida a dalších.

Solná jeskyně „Jičín v Lipové aleji“ má klinický atest plicní kliniky nemocnice v Hradci Králové, který potvrzuje, že složení solí a technologie výstavby je optimální pro Váš pobyt, za účelem zlepšení klinických příznaků indikovaných onemocnění, prevence a celkové regenerace organismu.

V jeskyni panuje specifické mikroklima, které je charakteristické vyjímečnou bakteriologickou čistotou vzduchu, který je nasycen minerály a mikroelementy. Kromě záporné ionizace, blahodárně působící na člověka, je vzduch v jeskyni obohacen částicemi jódu, draslíku, vápníku, hořčíku, selenu, brómu a mnohými dalšími prvky. Terapie probíhá po dobu 45 minut na velmi pohodlných polohovatelných lehátkách, při příjemné relaxační hudbě (šum moře, větru, zpěv ptáků), která napomáhá celkovému uvolnění a relaxaci. Účinek je doplněn systémem chronoterapie (světelné terapie), která má kladný vliv na celkovou dobrou kondici organizmu. Použití teplých barevných odstínů (žluté, oranžové a červené) působí povzbudivě a naplňuje nás novou energií. Studené barvy (fialová, světle modrá, indigo) uklidňují smysly a zlepšují náladu.

 

© 2018 Školka Pastelka
Vytvořil Tomáš Kulhánek