Stravování

STRAVOVÁNÍ

JÍDELNÍČEK

10. – 21.6. 2024

Zdravý životní styl je velmi důležitý a především u dětí hraje velkou roli zdravé jídlo. Proto se u nás staráme o to, aby děti dostávaly vždy pestrou a vyváženou stravu obohacenou o produkty zdravé výživy, a aby nechybělo ovoce ani zelenina.

Svačinky se připravujeme u nás ve školní jídelně – výdejně. Snažíme se připravovat domácí stravu – pomazánky, ovocné přesnídávky, šlehané tvarohy. Pečeme domácí koláče, bábovku, perníky či makovce a to především z čerstvých surovin.

Obědy odebíráme z jídelny Oblastní nemocnice v Jičíně, která se stará o kvalitu stravy a hlídá její vyváženost a hodnotu. Našim přáním je, aby dětem zdravě chutnalo. 🙂

Po dohodě s rodiči upravíme jídelníček dle zdravotního stavu dítěte (alergie, bezlepková dieta…) a jeho věkových a individuálních potřeb (kojenecká strava – rodiče si nosí stravu, na kterou jsou malé děti ještě zvyklé).

Dodržujeme pitný režim po celý den. Děti mají k dispozici ovocné a bylinkové čaje, vodu, džus, mléko a kakao. K obědu ovocné a zeleninové šťávy.

další informace

Dopolední svačina – svačina, ovoce/zelenina, dopolední pitný režim.

Oběd – polévka, hlavní jídlo, salát/kompot, pitný režim.

Odpolední svačina – svačina, ovoce/zelenina, odpolední pitný režim.